BAĞLAYICI ve glikolLER

SERT BAĞLAYICI

ESNEK BAĞLAYICI

SAF AKRİLİK

MONO ETİLEN GLİKOL

MONO PROPİLEN GLİKOL

BUTİL GLİKOL

İZOBUTANOL

METİL ETİL KETON

BUTİL ASETAT

İPA

ASETON

METİL ETİL KETOKSİM

METOKSİ PROPİL ASETAT

KURUTUCULAR

TİNER YARDIMCI AJANLAR VE DOLGULAR

ISLATICI

KÖPÜK KESİCİ

LİTAPON

SİLİKON

TEXANOL

POLİÜRETAN KALINLAŞTIRICI

KALSİT

AKRİLİK KALINLAŞTIRICI

TALK EXTRA

KALGON T

BARİT

BENTON

ÇİNKO FOSFAT

ACAMATT TS 100

FUME SILICA 200 STROSYUM KROMATAlkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %55’inüzerinde olan alkidler uzun yağlı olarak tanımlanır.Her türlü inşaat ve dekorasyon amaçlı, hava kurumalıboya sistemlerinde geniş kullanım alanı bulunur.Alifatik solventler ile inceltilirler.Uygulama fırça yada rulo şeklindedir.
Alkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %45-55arasında olan alkidler orta yağlı olarak tanımlanır.Dekoratif amaçlı boyalarda,deniz ve makine boyalarında , oto tamir boyarında tercih edilirler.Alifatik solventler yada aromatik solventler ile inceltilirler.Uygulama fırça, rulo yada spray şeklindedir.
Alkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %45’in altındaolan alkidler kısa yağlı olarak tanımlanır. Kuruyan yağ yada yağ asitli tipleri genellikle modifiye edilerek rapid alkid grubunda yer alır ve sanayide yaygın biçimde kullanılır.  Kurumayan yağdan yapılan tipleri ise tek komponentli yada çift komponentli olarak metal yada mobilya sektöründe kullanılır. Spray , daldırma yöntemi ile uygulanır ve aromatik solventler ile inceltilirler.