REÇİNE

EPIDIAN 115 (soventli)

MP 1784 (solventsiz)

SETALUX (reçine)
SERTLEŞTİRİCİ

ALFAHARDENER LL 75 (aromatik)

ALFAHARDENER AN 75 (akrilik)

KSM 1423 (solventli)

KSM 1053 (solventsiz)

UNIMIDE 115X70 (solventli)


Alkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %55’inüzerinde olan alkidler uzun yağlı olarak tanımlanır.Her türlü inşaat ve dekorasyon amaçlı, hava kurumalıboya sistemlerinde geniş kullanım alanı bulunur.Alifatik solventler ile inceltilirler.Uygulama fırça yada rulo şeklindedir.
Alkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %45-55arasında olan alkidler orta yağlı olarak tanımlanır.Dekoratif amaçlı boyalarda,deniz ve makine boyalarında , oto tamir boyarında tercih edilirler.Alifatik solventler yada aromatik solventler ile inceltilirler.Uygulama fırça, rulo yada spray şeklindedir.
Alkid reçinedeki yağ yüzdesi (yağ uzunluğu) %45’in altındaolan alkidler kısa yağlı olarak tanımlanır. Kuruyan yağ yada yağ asitli tipleri genellikle modifiye edilerek rapid alkid grubunda yer alır ve sanayide yaygın biçimde kullanılır.  Kurumayan yağdan yapılan tipleri ise tek komponentli yada çift komponentli olarak metal yada mobilya sektöründe kullanılır. Spray , daldırma yöntemi ile uygulanır ve aromatik solventler ile inceltilirler.